Вегетаріанство та м'ясоїдство: що корисніше?

Опубликовано: 01:30, 04.09.2016
На жаль, всі попередні заяви онкологів і дієтологів про корисність овочів і фруктів в якості профілактики ракових пухлин сьогодні піддалися сумніву з боку вчених.

dew32r432r423.jpg (236.38 Kb)Дієта, багата овочами і фруктами, безумовно, корисна з багатьох причин. Вона зменшує ризик розвитку хвороб серця і цукрового діабету, допомагає знизити рівень холестерину в крові. Однак її внесок в боротьбу з раковими захворюваннями - мінімальний, - стверджують вчені.

Міжнародна команда вчених під керівництвом співробітників Медичної школи Маунт-Синай в Нью-Йорку проаналізувала дані півмільйона людей з десяти європейських країн, які взяли участь у великомасштабному Європейському дослідженні взаємозв'язку раку і харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 літніх коктейлі для схуднення

Дослідники прийшли до висновку, що споживання рекомендованої кількості овочів і фруктів може запобігти не більше 2,5% випадків онкологічних захворювань. Навіть таке незначне зниження ризику, за словами вчених, не можна пов'язати тільки з овочами і фруктами, оскільки споживають їх у великих кількостях люди, які схильні в принципі вести більш здоровий спосіб життя.

"Наші висновки стосуються лише овочів і фруктів в цілому. Їх окремо взяті речовини, такі як, наприклад, томатний пігмент - лікопін, можуть істотно знизити ризик розвитку деяких видів раку", - підкреслили вчені.

Джерело: cosmo.com.ua
Вернуться к материалу