Перфекціонізм: чим він небезпечний?

Опубликовано: 22:00, 24.09.2016
Направді не все так райдужно!

plopoiuy.jpg (188.31 Kb)

Перфекціонізм виснажує

Бажаючи досягти максимального результату, мисливці за досконалістю виснажують себе фізично - часом працюючи цілу добу без сну. Вони просто не можуть зупинитися і без кінця шліфують свою роботу, не в силах прийняти, що краще вже неможливо.

Призводить до частих стресів

Перфекціоністи хочуть зробити все найкращим чином - на п'ять з плюсом, і цей психологічний тиск може стати причиною стресу. Ці люди заганяють самі себе в глухий кут, відтягуючи наскільки можливо початок роботи над своїм проектом - і потім працюючи цілодобово. Постійна напруга не може не позначитися на здоров'ї.

Призводить до втрати впевненості в собі

Їх завищені стандарти призводить до постійного невдоволення собою і до втрати віри в себе, і в кінцевому підсумку - до депресій. Перфекціоністи знаходяться в групі підвищеного ризику закінчити життя самогубством від неможливості досягти ідеалу.

Перфекціонізм позбавляє друзів

Перфекціоністи вважають, що світ не розуміє і відторгає їх. Хоча насправді все відбувається з точністю до навпаки. Вони виставляють суспільству такі завищені вимоги, що мало хто з навколишніх здатний задовольняти їх. Звідси - самотність і знову ж, депресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вінегретна експрес-дієта: -2 кг за 3 дні

Перфекціонізм вбиває задоволення життя

Постійна незадоволеність собою призводить до втрати здатності насолоджуватися маленькими радощами життя. Перфекціоніст не бажає "розмінюватися на дрібниці", бажаючи досягти максимального результату - і забуваючи, що шлях до великого результату варто з проміжних ступенів.

Призводить до втрати почуття реальності

У перфекционістів порушуються критерії оцінки і критики. Може наступити момент, коли перфекціоніста вже нічого не буде задовольняти і його життєвою позицією стане критика всього і вся. І це вже серйозний дзвіночок, який говорить про те, що людині потрібна психологічна допомога.
Вернуться к материалу