ТОП 10 речей, які псують вам сон

Опубликовано: 00:45, 09.11.2016
Якщо хочете поринути у здоровий сон, радимо прочитати цей список.
1_534b80f8c4f91534b80f8c4fcb.jpg (30.15 Kb)

Духота

Хорошому сну сприяє прохолода в спальні. Якщо в спальні занадто тепло, це може привести до неспокійного сну і порушити глибокі фази сну. Оптимальною температурою для сну вважаються 15-19 градусів Цельсія.

Погана подушка

Любителям поспати на боці необхідна жорстка подушка, яка забезпечить зручне положення вашій голові, а тим, хто спить на спині або на животі, підійде тонша, м'яка. Також важливий склад подушки. Вам потрібні кінський волос, рослинні наповнювачі, бамбукове волокно, натуральний латекс.

Несвіжа постіль

Якщо не прати постільну білизну більше двох і більше тижнів, то на одному квадратному дюймі збереться 11 мільйонів бактерій, в тому числі ті, що провокують пневмонію і харчові отруєння. Найкраще прати постільну білизну щотижня при максимальній температурі води, безпечній для тканини, а сушити можна при низькій температурі

Гаджети

Краще не перевіряти пошту або соцмережі з телефону перед сном. Блакитне світло, яке виходить від всіляких гаджетів, впливає на здатність організму виділяти мелатонін (гормон сну) – цю звичку практично неможливо перемогти. Якщо не можете відівчитися від такої звички, хоча б змініть тон екрану на більш теплий.

Будильник на "ще 5 хвилин"

Сон під час цих "п'яти хвилин" не може бути якісним, оскількирозбитий на частини. Більше того: в результаті ви і не виспитеся, і не підбадьоритеся.

Алкоголь перед сном

Алкоголь порушує імпульси мозку і призводить до нерівного сну. Тож заснути вам, може, й буде легше, а от прокинутися – зовсім ні. Однак, ви можете випити трохи вина за вечерею, а перед сном зробіть пару вправ на розтягнення.

Домашній улюбленець

Кожен п'ятий власник домашніх тварин страждає ночами від власного вихованця.

Відсутність шкарпеток

Якщо тримати ноги в теплі, судини розширюватимуться, а це допоможе швидше заснути. Але вибирайте легкі шкарпетки.

Кофеїн

Краще не пийте каву після обіду, адже кофеїн діятиме аж до пізньої ночі. Ще більше це ймовірно, якщо ви приймаєте протизаплідні препарати чи антидепресанти, адже вони знижують швидкість розщеплення кофеїну. Останню каву можна пити не менш ніж за 6 годин до того, як підете в ліжко.

Матрац із 90-х

Термін придатності матраца складає 10 років. Якщо вам вже пора змінити свій, зверніть увагу на матраци, виготовлені з органічної бавовни і несинтетичного латексу.
Вернуться к материалу