П'ять міфів про зберігання продуктів

Опубликовано: 22:00, 30.11.2016
Всі ми хочемо зберегти їжу свіжою і смачною, але не завжди робимо це правильно. Повідомляє сайт Myledi.net.
5245_zamor.jpg (32.84 Kb)

1. М'ясо можна заморожувати повторно


Це не так. Ви абсолютно безпечно можете знову заморозити м'ясо, курку і будь-які інші продукти, якщо вони були розморожені в холодильнику при температурі 5 ° C або нижче. Від цього можуть постраждати лише смакові якості продуктів. При розморожуванні і повторному заморожуванны порушується цілісність клітин, і смак стає трохи водянистим.

Є й інший варіант. Приготуйте розморожені продукти, розділіть на невеликі порції і приберіть в морозилку, коли від їжі перестане йти пар. Але слід пам'ятати, що випаровування в закритому контейнері призведе до утворення конденсату. Вода і поживні речовини в продуктах - ідеальне середовище для розмноження мікробів. Тому краще почекайте хоча б 30 хвилин перед тим, як заморожувати тільки що приготовлену їжу.

Намагайтеся розморожувати продукти в холодильнику, а не при кімнатній температурі. Якщо залишити їх на столі, мікроорганізми можуть почати розвиватися на зовнішній поверхні, навіть якщо середина продукту ще не розморозилася.

2. Перед приготуванням м'ясо потрібно мити


Насправді, це не дуже гарна ідея. Так ви тільки збільшите ризик потрапляння потенційно небезпечних бактерій, які можуть перебувати у воді, на інші продукти і обробні поверхні.

Мити обов'язково потрібно фрукти і овочі, особливо якщо вони росли близько до землі.

Крім того, намагайтеся обробляти овочі, зелень і все, що вже готове до вживання, окремо від сирого м'яса, риби та інших продуктів, яким необхідна теплова обробка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

П'ять тривожних сигналів організму, що вам не вистачає вітамінів

3. Не можна прибирати їжу в холодильник до повного охолодження


Мікроорганізми швидко розмножуються при температурах від 5 до 60 ° C, тому не варто довго тримати швидкопсувні продукти при кімнатній температурі перед тим, як поставити їх в холодильник. Зачекайте близько 30 хвилин, поки від їжі не перестане йти пар, і прибирайте.

4. Якщо немає неприємного запаху, то можна їсти


Це не завжди вірно. Зазвичай неприємний запах у продуктів виникає через дріжджові грибки або цвіль. Але хвороботворні бактерії можуть розвиватися в продуктах і ніяк не впливати на їх зовнішній вигляд і запах. І хоча ви не обов'язково захворієте, з'ївши такий продукт, все ж не варто ризикувати здоров'ям.

5. Рослинна олія знезаражує їжу


Додавання в їжу рослинного масла зовсім не гарантує, що ви убезпечили себе від всіх мікробів. Якщо продукти були оброблені неправильно, масло вас не врятує. Так, наприклад, були зафіксовані випадки отруєння різними овочами в олії - часником, оливками, грибами, бобовими та гострим перцем.

Крім того, масло абсолютно не допоможе, якщо в продукті присутні анаеробні мікроорганізми, наприклад бактерія Clostridium botulinum, що викликає ботулізм - важке харчове отруєння. Відсутність кисню - ідеальна умова для розвитку таких бактерій.

Портал Myledi.net для всіх хто відчуває себе справжньою леді. Ми пишемо для вас!
Вернуться к материалу