Поєднання спецій з продуктами, і їх користь для здоров’я

Опубликовано: 12:57, 19.07.2017
Спеції не лише надають страві смаку вишуканості, а й допомагають зберегти здоров’я та красу.
5124_191268.jpg (63.69 Kb)

Асафетида мелена

Запахом нагадує цибулю і часник. Цю спецію додають до страв бобових і зернових. Не поєднується з цибулею й часником, але чудово може їх замінити. Покращує травлення, допомагає позбутися важкості у шлунку і спазмів. Асафетиду використовують, як знеболююче. Застосовують у вигляді компресу при болях у животі або зубній болі. Не рекомендується вживати вагітним жінкам та при підвищеній кислотності шлунку.

Бадьян

Бадьян ідеально поєднується зі солодкими стравами: десерти, варення, випічка, компоти. У поєднанні з часником і цибулею, бадьян використовують у соусах, маринадах і підливах. Він допомагає при охриплості та лікує кашель. Цю пряність варто використовувати в розумних кількостях (на 1л варення чи напою – 1 пелюстка зірки), тому що надлишок додасть гіркості страві. Не зловживайте бадьяном під час вагітності.

Імбир мелений

Імбир вдало поєднується з усіма прянощами та спеціями.
Особливо смакуватиме із тушкованими та запеченими овочами, салатами, кашами, грибами, рисом, його теж додають до супів і борщів.
Він надасть запашного аромату десертам і випічці. А ще використовують у гарячих і холодних напоях.
Імбир стимулює імунну систему, саме тому він незамінний при застудах, грипі, болях у горлі, кашлі та інших інфекційних захворюваннях. Нормалізує роботу травної системи, зміцнює шлунок, покращує аппетит. Імбир допомагає подолати нудоту, токсикоз у вагітних та морську хворобу. Протипоказано вживати імбир при виразці шлунку, високій температурі і на останніх місяцях вагітності.

Кардамон мелений

Кардамон підходить майже до всіх страв, особливо до овочевих рагу, картоплі, рису, каш, супів, десертів й випічки, а також для ароматизації напоїв.
Кардамон варто додавати на початку приготування страви. Він поєднується з корицею, імбиром, гвоздикою і мускатним горіхом.
Сприяє активності, додає сил, стимулює роботу серця, зміцнює нервову систему і є чудовим антидепресантом. Прямого протипоказання у кардамоні немає, проте вагітним і годувальним матерям, а також при виразці шлунку, не варто перевищувати дозу 1/4 ч.л. меленого насіння на добу.

Куркума мелена

Куркума – особлива пряність, тому додати її можна у будь-яку страву. Добре поєднується з рисом, бобовими, молочними продуктами, овочевими рагу та салатами. Стосовно випічки, куркума надасть золотистий відтінок, а також покращить властивості тіста. Відновлює і зміцнює печінку, а також знижує рівень холестерину. Не зловживайте куркумою при камінні в жовчному міхурі.

Пажитник

Пажитник – найкраща спеція для жінок. Ця пряність нормалізує гормональний фон, полегшує менструальні болі, пом'якшує симптоми менопаузи, зміцнює та відновлює організм молодих мам, сприяє притоку грудного молока та є ефективним в лікуванні гінекологічних захворювань. Пажитник має властивість згущувача, тому ним приправляють супи, підливи, соуси. Насіння пажитника - це дійовий засіб від лупи та випадіння волосся, також це відмінне джерело протеїнів і речовин, необхідних для зміцнення волосся. Заборонено вживати пажитник при підвищеному рівні естрогену, на ранніх місяцях вагітності й при підвищеному згортанні крові.

Паприка мелена солодка

Паприка - універсальна пряність. Рекомендується додавати її до різноманітних супів і борщів, овочевих страв, соусів, підлив, лечо.
Відмінно смакує з: картоплею, макаронами, томатами, капустою, сиром, грибами.
Паприка позитивно сприяє розрідженню крові, і на систему кровообігу.
Паприка - це потужний антиоксидант. У ньому міститься великий вміст вітаміну С, який перевершує цитрусові фрукти і чорну смородину.
Також паприка покращує настрій і допомагає побороти депресію та апатію.

Вернуться к материалу