Вибір правильної зубної щітки впливає на здоров'я всієї ротової порожнини, і він не менш важливий, ніж вибір пасти. Зубна щітка - найважливіше у догляді за зубами та яснами. Тільки щітка може видалити залишки їжі та м'який наліт з поверхні зубів, запобігти утворенню зубного каменю, карієсу та інших захворювань ротової порожнини.
Сьогодні ринок пропонує масу варіантів щіток, які відрізняються не лише матеріалами, а й принципом роботи, що робить вибір не найпростішим. Розповідаємо, як вибрати зубну щітку, якими вони бувають.
Електричні щітки здійснюють кілька тисяч рухів за хвилину, очищаючи зуби так, як ніколи не зможе мануальна зубна щітка.
Більшість електричних щіток працює від акумулятора, але зустрічаються моделі на батарейках.
Електрощітки мають ряд переваг перед мануальними, а саме:
- Ними набагато простіше користуватися – не потрібно освоювати складну методику правильного чищення.
- У них є режими різної інтенсивності і для вирішення різних завдань: для щоденного чищення, для чутливих зубів та ясен, для брекетів та протезів, для язика.
- Одну щітку з різними насадками можуть використовувати кілька людей.
У будь-якій електричній щітці щетинки надає руху вбудований моторчик. Частота їх коливань — від 10 до 30 тисяч рухів за хвилину.
Як вибрати електричну щітку
Вибираючи електричну щітку, зверніть увагу на такі параметри:
- форма голівки;
- технологія чищення;
- режими роботи;
- дизайн та ергономіка;
- акумулятор.
Форма голівки
Може бути круглою або довгастою та пов'язана з технологією руху щетинок. Форма голівки диктує і саму техніку чищення. Тому важливо зрозуміти, яка з технік комфортніша для вас. Довгою насадкою ви охоплюєте два зуби і два проміжки, круглою — повністю один зуб. Чудовим варіантом для вибору насадок дляелектричних зубних щіток є насадка для зубной щетки xiaomi. Адже вони мають високі сертифікати якості продукції. Окрім цього є широкий вибір кольорів та дизайнівдля різних смаків. Такод можна обрати насадки різної жорсткості - дуже м'які, м'які, середньої ступені.
Технологія чищення
У щіток з круглою головкою щетинки здійснюють зворотно-обертальні рухи. У щіток з довгастою головкою руху щетинок виметають. При цьому обидві технології є ефективними.
Кількість режимів роботи
Важливо не кількість режимів, а можливість їх регулювання. Це актуально для людей з чутливою емаллю та яснами, а також якщо щіткою користуються кілька членів сім'ї.
Дизайн та ергономіка
Щітка ми тримаємо в руці щодня двічі, тому вона повинна зручно лежати в руці і подобатися. Для зручності чищення корпусу щіток покривають нековзними фактурними матеріалами.
Ємність та тип акумулятора
Важливий момент – скільки щітка працює без підзарядки. Особливо це важливо, якщо щіткою користуватимуться кілька людей: так вона набагато швидше сідатиме. У цій статті ми говоримо тільки про акумуляторні щітки, тому що вони затребувані сильніше за батарейні.
Акумулятори бувають літій-іонні та нікель-металгідридні. Перші можна регулярно заряджати потроху, вони довше тримають заряд і не вимагають заміни протягом близько 10 років. Другі швидше заряджаються, але служать менше.