Чому виникає дежавю?

Опубликовано: 23:00, 26.09.2014
Кожна людина на цій планеті відчувала хоча б раз у житті дещо дивне: "Десь я вже це бачив", "ти вже це говорив колись" и т.д. Чому ж виникає ефект дежавю і що кажуть про це спеціалісти?

072.jpg (32.07 Kb)Що таке дежавю

Дежавю – це стан, у якому людина відчуває, що вже знаходилась у подібній ситуації в минулому. Це відчуття не стосується певного моменту. Стан під час дежавю схожий на відчуття при перечитуванні книги чи повторному перегляді фільму, який вже бачили давно. Тобто згадати, що конкретно буде в цей момент, нереально, але відчуття доволі виразні і яскраві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правда про брехню

Дослідження

Згідно зі статистикою, ефект дежавю хоча б раз у житті зазнають до 97 % нормальних здорових людей. Частіше таке відчуття зазнають епілептики. Найбільш вірогідною причиною виникнення дежавю вважається зміна способу кодування часу у мозку. Тобто мозок сприймає те, що відбувається, одночасно як минуле та як теперішнє. Саме тому виникає відчуття відриву від реальності.

Проте досконало вивчити природу виникнення феномену неможливо, так як його не можна викликати штучно.

В одній з нечисленних робіт, які досліджували феномен дежавю, йшлося про те, що причиною цього стану може бути нашарування емоцій, які колись людина пережила уві сні та тих, яких вона зазнає зараз.

І на останок

На сьогодні най вірогіднішої версії появи дежавю у здорових людей вважається тільки одна. Ефект дежавю скоріш за все викликаний перетином наперед обдуманої уві сні інформації з реальною, близькою за змістом, ситуацією.
Вернуться к материалу