Секрети здорового харчування: кава без кофеїну корисна для печінки

Опубликовано: 01:49, 18.10.2014
Вчені відкрили чимало корисних властивостей натуральної кави, улюбленого напою жителів планети. Тепер увага дослідників привернув і менш популярний його "побратим" - декофеїнізована кава. Виявилося, що і кава без кофеїну теж вельми корисний.

3598_17.jpg (34.9 Kb)В останні роки з'явилося не менше 10 наукових публікацій, автори яких повідомляли про виявлені ними різних корисних властивостях натуральної кави, раніше невідомих. Встановлено, що ароматний напій при регулярному споживанні знижує ризик розвитку діабету 2-го типу, інсульту та деяких нейродегенеративних захворювань - в першу чергу хвороб Паркінсона й Альцгеймера.

А вчені з США, співробітники Національного центру раку в місті Бетесда, штат Меріленд (National Cancer Institute in Bethesda, Maryland) виявили, що як звичайну каву, так і його більш "дієтичний! різновид, позбавлений кофеїну, мають здатність нормалізувати рівень печінкових ферментів.

Проведення біохімічних печінкових тестів необхідно для діагностики різних захворювань - підвищений рівень таких ферментів як амінотрансфераза, аланинаминотрансфераза і глутамил-піруват трансфераза може вказувати на наявність хвороб не тільки печінки, а й інших органів - наприклад, підшлункової залози або серця.

Американські дослідники вивчали дані 10-річного спостереження майже 28000 дорослих жителів США.

Було встановлено, що у тих випробовуваних, які щодня випивали 3 і більше чашок кави, рівень основних печінкових ферментів в середньому був нижче в порівнянні з учасниками, які кави взагалі не пили.

Важливим моментом є те, що цей ефект спостерігався і в тому випадку, коли випробовувані регулярно пили декофеїнізовану каву.

"Отримані нами дані свідчать про те, що кава містить і інші компоненти крім кофеїну, які здатні робити благотворний вплив на функції печінки", - відзначає керівник цього дослідження професор Цянь Сяо (Qian Xiao).
Вернуться к материалу