Ідеальна спальня та вітальня у маленькій квартирі: 5 порад

Опубликовано: 10:37, 17.11.2016
Більшість із нас мешкає у невеликих квартирах, кімнати у яких, для економії місця та візуального розширення простору, часто поєднують між собою. Але ж так хочеться, щоб в домі було не лише функціонально, але й затишно, особливо у вітальні, місці, де можна посидіти з друзями або відпочити родиною, і спальні, де хочеться залишитися наодинці із собою. Що робити?
cropped_fc179b8a-1380-4306-ba3a-cd53d98e337b.jpg (54.19 Kb)

1. Визначтеся із стилем.

Навіть якщо ваша вітальня поєднана із кухнею, це не означає, що ви повинні перетворювати її виключно на столову, а відпочинок за телевізором чи келихом вина переносити виключно спальню. Спробуйте знайти єдиний напрям. Дизайнери радять не захоплюватися еклектикою, тобто змішуванням стилів, оскільки це зробить простір візуально громіздким і створюватиме відчуття дискомфорту. Краще всього обрати два-три кольори, з якими ви будете працювати. Темніший «віддайте» кухні, а у світлішому тоні спроектуйте вітальню. Наприклад, популярний останнім часом французький прованс ідеально виглядатиме у поєднанні білого, фіолетового та бузкового кольорів. Для спальні обирайте затишні і «теплі» відтінки, які подарують вам міцний сон і відчуття захищеності. Далі справа буде у деталях!
eclectic-living-room-14.jpg (59.74 Kb)

2. Обов’язкові елементи.

Йдеться про розетки, кабелі та решту не надто приємних з точки зору естетики речей. Добре подумайте, куди повинні йти всі кабелі і як їх максимально приховати, або зробити «невидимими» підручними засобами. Якщо приховати не вдасться, спробуйте пофарбувати у колір стін або паркету.
1043.jpg (88.98 Kb)

3. Затишний куточок.

Говорячи про вітальню, ми одразу уявляємо затишний і м’який диван, крісло з пледом або кілька зручних пуфів. Дизайнери запевняють: не варто обирати для вітальні мінімалістичні меблі або такі, що складаються із суцільних кутів. Краще всього зупинити вибір на зручному і невеликому м’якому дивані, замовивши його за своїм дизайном, наприклад, ось сторінка, або ж обрати щось із класики у відповідному кольорі.

gostinaya-provans-7.jpg (31.6 Kb)

Для того, щоб все у вітальні виглядало гармонійним, компонуйте меблі йдучи від «центру» - дивану, а тоді розставляючи предмети довкола. Спробуйте принцип «пари»: обирайте м’які крісла та стелажі з однієї серії, де ви зможете підібрати потрібний вам cтиль, а пуф та етажерку – з іншої. Для спальні характерні м’якість і простота. Ліжко повинно бути міцним і витривалим, тому підбирайте варіанти тут, опираючись на такі моменти: ніжки і корпус ліжка мають бути виготовлені із якісної деревини або металу, столик і тумби у спальню не повинні бути громіздкими, щоб не створювати ефект нагромадження. Головне: дотримуйтеся кольорової гами і стилю.
spalnya_v_stile_provans_014-650x432.jpg (53.75 Kb)

4. Правильний декор.

Люди «старої закалки» звикли, що чим більше речей у полі зору, чим більше драпірування, тим краще це показує багатство хазяїна. Але ж ми з вами знаємо, що це не так? Дозвольте світлу проникати у кімнату, оберіть прозорі тюлі і цупкі, натуральні гардини – це не завадить бути кімнаті приємною і відкритою вдень, а ввечері створить затишну і романтичну атмосферу. Яскраві акценти робіть за допомогою подушок чи килимків, а от від зайвого нагромадження фігурок котиків чи слоників на столиках – відмовтесь.
interer-v-stile-provans-1.jpg (292.29 Kb)

5. Ілюзія краси.

Правильне розташування ламп у вітальні, особливо якщо вона поєднана із кухнею чи коридором – обов’язковий пункт плану. Верхнє світло повинно бути приглушеним, розсіяним, в той час як акценти і основне освітлення можна зробити «ярусним»: торшери, настінні бра чи невеликі настільні лампи або свічники.
mediterranean-bedroom.jpg (32.39 Kb)

Експериментуйте і творіть, адже затишок залежить від фантазії, а не від площі вашого дому!
Вернуться к материалу