Спеціальні станції для очищення стічних вод

Опубликовано: 00:51, 01.10.2017
Очищення стічних вод - це процес видалення забруднень із господарсько-побутових і виробничих вод. Воно включає в себе фізичні, хімічні та біологічні процеси для видалення цих забруднювачів та вироблення екологічно чистої очищеної стічної води.
66_makbox3.png (470.35 Kb)Побічний продукт очищення стічних вод, як правило, являє собою напівтверді відходи або шлам, що називається осадом стічних вод, який повинен пройти подальшу обробку, перш ніж стати придатним для застосування землі.

Спеціальні очисні станції, які можна глянути на цій сторінці, така обробка спрямована на вироблення стічних вод, і це дозволить завдати найменшої шкоди для навколишнього середовища.
7710_makbox4.png (454.77 Kb)

Для більшості міст, каналізаційна система також несе частку промислових стоків до станції очищення стічних вод, яка зазвичай отримувала попередню обробку на самих заводах для зменшення навантаження на забруднювач. Якщо каналізаційна система є комбінованою каналізацією, то вона також буде міським стоком ( забрудненою водою).

Каналізаційна вода може рухатись по відношенню до оброблювальних установок через трубопроводи та в потоці, що підтримується силою тяжіння та насосами. Перша частина фільтрації стічних вод, як правило, включає спеціальний екран для фільтрації твердих тіл і великих об'єктів, які потім збирають на сміттєзвалища і знищують їх. І жир також видаляються перед первинною обробкою стічних вод.

Каналізацію створюють житлові, інституційні, торговельні та промислові підприємства. Вона включає в себе побутові сміттєві рідини і речовини з туалетів, ванн, душових кабін, кухонь та стоків, що витікають у каналізацію. У багатьох місцях каналізація теж включає в себе рідкі відходи промисловості та торгівлі. Відокремлення і зливання побутових відходів у сірій та чорній воді стає все більш поширеною у розвинених країнах, причому оброблену сіру воду дозволяють застосовувати для поливів рослин або переробки для промивки туалетів.

Стічні води можуть містити високий рівень поживних речовин азоту та фосфору . Надмірне вивільнення в навколишнє середовище може призвести до збільшення поживних речовин, що називається евтрофікацією, яка, у свою чергу, може сприяти зростанню бур'янів, водоростей та ціанобактерій (синьо-зелених водоростей). Кількість водоростей нежиттєздатна, і з рештою більшість з них гинуть. Розкладання водоростей випускає бактерії, які використовує стільки кисню у воді, що вмирає більшість або всі риби тощо. Крім того, деякі види водоростей утворюють токсини, які забруднюють питну вода . Для видалення азоту та фосфору необхідні різні процеси обробки.

Збір та очищення стічних вод, як правило, підпадають під дію місцевих, штатних та федеральних правил та стандартів.
Вернуться к материалу