Як перервати ланцюжок любовних невдач: цікаві поради

Опубликовано: 07:20, 15.11.2016
Розшифрувавши сформовані з дитинства критерії вибору супутника життя, можна змінити свою роль, знайти підходящого партнера і побудувати гармонійні стосунки.
20120201-exclus02.jpg (262.88 Kb)Ось 4 завчених в дитинстві правила, які шкодять нам у майбутньому.

1."Не заводь близьких стосунків – все одно це ненадовго"

Джерелом розчарування у стосунках може бути хворобливе переживання - зрада подруги або вимушений розрив дружніх зв'язків (наприклад, сім'я переїхала в інше місто, і дитина втратила старих друзів). Тоді, подорослішавши, ми несвідомо будемо вибирати партнерів, які тримають дистанцію, залишаються емоційно недоступними. І стосунки знову і знову не будуть складатися. Але ми не бачимо, яку роль граємо в цьому самі, і скаржимося: "Мені весь час трапляються одні і ті ж!"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Звички жінки розкажуть про її сексуальний темперамент

2. "Якщо дуже постаратися, все вийде!"

Насправді, як стверджують психологи, пристрасне бажання, щоб любовний роман завершився ідеальним шлюбним союзом, лише збільшує ризик чергового краху. Не даючи собі права на помилку, а вашим стосункам — на невеликі проблеми, ти тим самим вбиваєш щирість і справжність почуттів.

3. "Всі стосунки – це безперервні проблеми і нервування"

Така думка формується у дитини, чиї батьки безперервно сварилися. Навіть якщо потім наставало бурхливе примирення, для маленького члена сім'ї це було зайвим нагадуванням: все це "кохання" — суцільна морока. Чоловіки, як правило, вибирають сценарій вічного холостяка, "розбавляючи" самотність недовговічними зв'язками. Жінки роблять спроби створити сім'ю, але при найменшому приводі влаштовують скандали, в точності повторюючи сценарій батьківської сім'ї.

4. "Стосунки – це безперервна праця"

Надто вимогливий батько (рідше – мати) виховує в дитині переконання, що гарне ставлення треба "заслужити". Коли дівчинка виросте, вона буде вибирати суворих і вимогливих чоловіків, які будуть її "виховувати" самими різними способами. Хлопчик же переймає батьківську поведінку і починає шукати дружину-жертву.

Французький психотерапевт Маріз Вайан радить: щоб вибратися з нескінченного повторення, важливо перестати боятися його. Воно може бути негативним досвідом, але можливо також, що з його допомогою ми готуємося до справжньої любові.
Вернуться к материалу