Здоровий сон: чому деяким парам корисно спати окремо

Опубликовано: 23:00, 06.12.2016
Зазвичай ми проганяє свого партнера зі спальні на диван (або йдемо самі), коли у відносинах назріває криза. Однак тим, хто піклується про здоров'я, вчені радять час від часу спати окремо не тільки після гучної сварки.

5432_cats.jpg (29.31 Kb)Дослідження Лідського університету показало, що 29% людей регулярно недосипають через сусіда по ліжку. "Майже третина опитаних британців зізналися, що не можуть добитися хорошого сну, тому що вночі їх турбують партнери", - говорить доктор Неріна Рамлахан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
-ТОП-5 сексуальних фантазій та їх значення
-Поза під час сну може розказати про ваші захворювання
-Чотири правила здорового і міцного сну

Виходить, що не так уже й важливо, чим саме ми займаємося зі своїми партнерами в ліжку до відходу до сну. Навіть якщо секс піднімає на вершину блаженства - вранці, коли задзвонить будильник, деяким все одно буде хотітися спати, а від головного болю не врятують навіть п'ять чашок кави. Чому так відбувається? Вчені вважають, що гучне хропіння сусіда, його активна нічна рухливість, а також боротьба за теплу ковдру - все це дрібниці, але дуже дратівливі чинники, які заважають якісно спати обом партнерам.

Давно доведено: люди, часто прокидаються серед ночі (або взагалі не досягають глибоких фаз сну), страждають від поганого настрою і розсіяної уваги. Ожиріння, хвороби серця і діабет є частими супутниками дорослої людини, який кожен день спить менше належних 8 годин. Тому роздільний сон - не така вже й погана ідея, як може здатися на перший погляд.

Отже, що ж робити, якщо перед важким робочим днем потрібно виспатися як слід, але при цьому не хочеться образити другу половинку демонстративним відходом в сусідню кімнату? Спершу потрібно нормально пояснити партнеру причину свого бажання переночувати на окремому ліжку, а потім використовувати два спритних прийому, ефективність яких перевірена століттями: теплий поцілунок перед сном і магічна фраза "Я люблю тебе" допоможуть зняти стрес і спокійно відпустити партнера.

Пропагуючи роздільний сон, доктор Неріна Рамлахан підкреслює, що надто віддалятися від коханої людини тільки тому, що він заважає спати, - дурна затія. Недавнє дослідження приватної медичної компанії LM Research показало, що щасливі у відносинах люди висипаються набагато краще тих, хто страждає від самотності. Як не крути, а сон в обнімку з коханою людиною робить нас менш тривожними і створює кофмортно почуття захищеності.
Вернуться к материалу