Як сказати шефу "ні"?

Опубликовано: 17:00, 01.10.2015
«Так» - безумовно, позитивне і приємне слово. Як особам позитивним, нам здається цілком доречним використовувати саме його. Але не забувайте, намагаючись догодити всім і вся, ми ризикуємо втратити контроль над часом.

brithjbiz.jpg (20.01 Kb)
Як сказати "ні"?

Перш за все, ви повинні зрозуміти, "ні" не завжди має негативні наслідки. Хоча саме слово і має від'ємне значення, це не означає, що воно надає негативний відтінок при кожному його вживанні. Викиньте з голови думку про те, що до вас будуть відчувати ворожість у разі відмови.

Насправді здатність говорити "ні" і захищати свої пріоритети повинна вселяти повагу.

Часто буває важко відмовити, тому що не представляється можливості навести досить вагомі аргументи на своє виправдання. Запам'ятайте, ви не маєте потребу у виправданні. Ви не повинні захищатися і пояснюватися (звичайно, якщо розсерджений начальник не наполягають на поясненнях).

Якщо ви ввічливо відмовляєтеся, не залишайте приводів для подальшої розмови. Придумування виправдань тільки затягує розмову і дає можливість опонентові висувати припущення щодо того, як обійти ваше виправдання. Скажіть "ні" і відправляйтеся далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Що не треба робити на роботі?

Якщо звичка приймати пропозиції доведена до автоматизму, і ви нічого не можете з цим вдіяти, знизьте темп життя. Отримавши пропозицію, переведіть подих, подумайте хвилинку, перш ніж щось сказати. Це дасть вам час помізкувати, як прийняте вами рішення позначиться на вашому житті. Крім того, отримаєте додатковий бонус: створите враження, що зроблена пропозиція важлива і гідна обдумування.

Навіть якщо не можете уявити, що скажете "ні" (вважаючи це неввічливим), не здавайтеся. Майте на увазі, некоректно братися за роботу, яку не можете завершити або яку зробите, але неякісно.

Можете пом'якшити відмову, рекомендуючи когось для виконання роботи або запропонувавши більш легкий спосіб вирішення проблеми. Даючи поради, ви тим самим показуєте свою зацікавленість і жаль, що не можете самі взятися за справу. Можете навіть вирішити, що приймете участь в проекті, якщо це не буде суперечити вашим планам. Однак, не поступайтеся почуттю провини і залишайтеся зосередженими.

Запам'ятайте, сказавши "ні", залишайтеся тверді у своєму рішенні. Не намагайтеся відкласти проблему на потім, обнадіюючи тим самим когось. Чи не кивайте на знак згоди, і не тривожтеся, думаючи, що співрозмовник шкодує, що звернувся до вас з проханням. Не починайте виправдовуватися, перш ніж прийняти рішення. Не забувайте про свої пріоритети. Навчившись говорити "ні" іншим, ви, можливо, навчитеся говорити "так" своєму життю.
Вернуться к материалу