Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Здоров’я, Дієта, Кулінарія, Корисні поради / Чи корисна пальмова олія?

Чи корисна пальмова олія?

Зараз, майже на кожній обгортці продуктів в супермаркеті, в складниках зазначено пальмову олію. Що це ? І як ця речовина впливає на організм? 0218_palmovoe-maslo.jpg (40.75 Kb)
Виробництво

Сьогодні основним виробником і постачальником пальмової олії на світовий ринок є Малайзія. Щорічно в цій країні виробляється більше 17 мільярдів літрів продуктів з плодів олійних пальм. Обсяги промислу вражають, якщо врахувати, що для отримання однієї тонни цього рослинного жиру потрібно переробити понад п'ять тонн плодів.

Спочатку «пучки» пальмових горіхів, відправляють на виробництво і обробляють: стерилізують парою, очищають від оболонок, тиснуть пресом - отримують червоне пальмову олію.

Взагалі в плодах пальмового дерева є два види масла: в соковитої м'якоті плоду і в великій білій кісточці. Ці жири розрізняються за хімічними та фізичними властивостями і по-різному використовуються в харчовій і хімічній промисловості. Так як розділити їх на початковому етапі не представляється ніякої можливості, червоне масло проходить через фракційний апарат, який розділяє жир на рідкий олеїн (температура плавлення 19-24 ° C), відповідний, наприклад, для смаження продуктів, і більш щільний стеарин (температура плавлення 47-54 ° C), що використовується в кондитерському виробництві і в хімічній промисловості. Весь вітамін А міститься в деревній м'якоті плоду і він переробляється окремо від ядра плода. Тому найдешевші сорти звичайного пальмового масла не містять в собі вітаміну А, тому що весь вітамін був перероблений для високоякісного "червоного" пальмового масла.

Користь

Насичений колір пальмового масла пояснюється високим вмістом натурального каротину, що міститься в деревних волокнах плода, в ньому зберігається велика частина корисних речовин: токофероли, токотрієноли, кофермент Q10, вітаміни E і A. Як і будь-які інші масла рослинного походження, воно не містить холестерин.

Воно стійке до утворення трансжирів при нагріванні, і навіть за радянських часів воно використовувалося в кондитерському виробництві, але в менших масштабах. Секрет популярності цього жиру в наш час простий: воно не впливає на смак продуктів, тому що не має смаку і запаху, його виробництво економічно вигідно - олійні пальми дають два врожаї на рік без особливого догляду.

Сьогодні пальмову олію використовують для приготування спеціальних кулінарних жирів, які широко застосовуються в кондитерському виробництві, як замінники молочного жиру і еквіваленти масла какао.

Шкода

Головним аргументом шкоди пальмової олії вважається високий відсоток вмісту насичених жирів, які призводять до розвитку серцево-судинних захворювань. Наприклад, пальмітинова кислота може посилювати природну генерацію холестерину самим організмом людини. Але це ж речовина містяться і в тваринних жирах, і так само може нашкодити при вживанні у великій кількості. Максимальна денна порція пальмового масла - 80 грам, але це за умови, що в не їли інші продукти, що містять жирні кислоти: вершки, м'ясо, яйця, шоколад і сало.


Кстати, Шоколадные конфеты в коробках оптом также имеют в основном в себе пальмовое масло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

16:20, 28.08.2020
Автор: annachernuk
Переглядів: 15472

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: