Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Кар'єра / Зовнішність впливає на кар'єру

Зовнішність впливає на кар'єру

Ви все ще вірите, що успіх у кар'єрі досягається працьовитістю, професіоналізмом і завзятістю? Поспішаємо вас розчарувати: отримання високої посади і зарплати залежить не тільки від ділових і робочих якостей, а й від зовнішності - привабливих людей легше приймають на роботу, вони швидше отримують просування по службі і більш високі зарплати, ніж їхні колеги, яким не так пощастило з фізичними даними.

690x477_1_7405db36145ba8afa40e2f2e221a471000x692_0xd42ee42d_19199081451432113477.jpeg (19.98 Kb)
Цілком можливо, що красиві люди дійсно корисніші для своїх компаній - наприклад, професор еволюційної біології і нейробіології Університету Чикаго Даріо Маестріпьері вважає, що вони приносять компаніям більш значущий прибуток і, як наслідок, можуть розраховувати і на більш високу винагороду. Можна запідозрити, що зовнішні дані відіграють значущу роль для співробітників, зайнятих в продажах, а також для тих, хто бере участь у ділових переговорах. А от наскільки корисніше для своєї компанії симпатичний програміст або чарівна дівчина-райтер? Швидше за все, зовнішні дані тут не повинні грати помітної ролі, проте і у них зарплати в середньому вище, і справа тут в еволюційній психології.

Як вважає Маестріпьері, люди краще налаштовані по відношенню до симпатичних колег протилежної статі, оскільки підсвідомо вважають їх потенційно більш привабливими сексуальними партнерами. Як наслідок, вони схильні спілкуватися з ними частіше, ніж з некрасивими, і робити їм різного роду подарунки: обираючи з двох претенденток на підвищення - красивою і не дуже, начальник-чоловік, без сумніву, віддасть перевагу першій в разі, якщо між ними немає якісної різниці в здібностях. Красиві люди здаються оточуючим більш яскравими особистостями - навколишні схильні приписувати їм розум, вміння спілкуватися та інші навички, які важливі з ділової точки зору.

Правда, різниця між "прекрасними лебедями" і "гидкими каченятами" може виявитися не такою вже і значущою: згідно з підрахунками Деніела Хеймермеша, професора економіки в Університеті Техасу в Остіні, перші заробляють в середньому на 3-4% більше другі. Крім того, як підкреслює Хеймермеш, краса - поняття не просто відносне: за неї часто приймають доглянутий зовнішній вигляд, який може говорити про самоповагу людини. А ті, хто більш високої думки, як правило, вимагає собі і більш високих зарплат. Виходить, що брак зовнішньої привабливості можна з лишком компенсувати упевненістю в собі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

07:00, 19.07.2015
Автор: maruna
Переглядів: 2440

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: