Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Здоров’я, Психологія / Як перемогти синдром хронічної втоми?

Як перемогти синдром хронічної втоми?

Ти прокидаєшся з відчуттям, що проспала всього пару годин, хоча лягла рано? Ти постійно п'єш каву і все одно не можеш підбадьоритися? Увечері тобі хочеться тільки одного - швидше доповзти до ліжка? Швидше за все, у тебе синдром хронічної втоми. Ми розповімо, як з ним боротися.

4ad150887dbbf928eb2709b286e3e5ce_cropped_630x350.jpg (26.17 Kb)
Що це таке?
Як зрозуміло з назви, синдром хронічної втоми - це синдром, сукупність симптомів, що характеризують хворобливий стан організму. СХВ потребує лікування, але для початку тобі потрібно переконатися, що діагноз вірний. У першу чергу перевір, чи є у тебе такі симптоми:

- У тебе апатія і депресивний стан;
- Мучить безсоння або, навпаки, сонливість;
- Ти часто застуджується;
- Тобі складно зосередиться, з'явилися проблеми з пам'яттю;
- Тебе не цікавить секс;
- М'язи і суглоби часто болять без видимої причини;
- Тебе мучать часті головні болі;
- Твоє самопочуття значно погіршується після розумової і фізичної напруги;
- Після сну ти не відчуваєш себе відпочившою;
- Втома не є наслідком напруженої праці, ти просто завжди втомлена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Топ-3 поради, як не захворіти восени

Чому він виникає?
Офіційна медицина досі не може назвати точну причину захворювання, проте деякі дослідники вважають, що це відповідь імунної системи на хронічний стрес. Також у хворих, що страждають синдромом хронічної втоми, часто виявляють віруси - Епштейна - Барр, цитомегаловірус і герпес. У загальному і цілому недолік енергії і хронічна втома пояснюються тим, що імунна система працює на межі своїх можливостей, оскільки тіло "думає", що бореться з інфекцією.

Що з цим робити?
На жаль, але синдром хронічної втоми не так просто перемогти без допомоги медицини. До того ж його симптоми дуже схожі на симптоми інших захворювань. Тому перш за все тобі слід звернутися до терапевта. Тебе направлять до ендокринолога, щоб виключити можливу дисфункцію щитовидної залози, а також до інфекціоніста і невролога. Тільки після повного обстеження можна буде поставити точний діагноз. Терапія може включати антидепресанти, противірусні та антигістамінні ліки, нестероїдні протизапальні препарати, а також імуномодулятори та психостимулятори.

Що ти можеш зробити сама?
У першу чергу, підтримати організм правильною дієтою. Тобі потрібні вітаміни, особливо групи В. Від міцної кави і алкоголю краще на якийсь час відмовитися. Також доведеться згадати про таку нудну штуку , як режим дня: лягати краще раніше, спати не менше 8:00 і намагатися вставати в один і той же час. Якщо дотепер ти ухилялася від спорту, тепер пора зрозуміти, що він тобі життєво необхідний. Але навантаження повинні бути дуже помірними, особливо спочатку. Спробуй, і сама переконаєшся, що після занять самопочуття поліпшується, хоча, здавалося б, втома повинна була просто звалити тебе з ніг.

І найголовніше - розвантаж свою нервову систему. Видали з френдстрічку в "Фейсбуці" людей, які люблять постити всякі жахи, - тобі не потрібна негативна інформація. Взагалі ніяка. Тому перестань читати новини і не дивися телевізор - тобто дивись тільки фільми і серіали, бажано комедійні. І поясни своїм близьким, що ти не "розслабилася", не зледащіла, а захворіла. Тобі потрібен спокій і можливість відновити сили, які твій організм розтратив, працюючи на знос.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

15:00, 08.10.2015
Автор: Sofia
Переглядів: 1905

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: