Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Здоров’я / Як скинути вагу? Рішення проблеми є!

Як скинути вагу? Рішення проблеми є!

9721_0.jpg (23.03 Kb)

Багато тем присвячено тому, як скинути вагу. Але є безліч людей, яких цікавить питання: як збільшити масу тіла?
Наше тіло складається із:
• кістки: 15% від загальної ваги (цей відсоток поступово зменшується після 50 років);
• маса м'язів: 35% у чоловіків, 28% у жінок
• жирова маса: близько 13% у чоловіків і 20% у жінок;
• маса вісцеральна (нутрощі): 28%;
• маса крові: 7-8%;
• шкіра і покриви: 1%;
• соки (рідини, секрети): 2%

Визначення причин недостатньої ваги - перший і важливий крок до вирішення проблеми. Що ж є основними факторами цього явища?

Перший фактор - генетика. Якщо такий тип закладений у вашому організмі, то безперечно, набрати вагу буде тяжче. Але у повсякденному світі на нас впливають також зовнішні фактори: алкоголь, тютюнопаління, постійні стреси, недосипання, забрудненість навколишнього середовища.

Що робити?Тут вже не так важко – погані звички забути назавжди, внормувати свій робочий графік.

Другий фактор - це даний нам з народження тип статури. Вона визначається багатьма чинниками, в тому числі і будовою нервової системи, і генетичною схильністю, але результат один - у когось кожна зайва калорія відкладається на проблемних місцях, легко накачуються м'язи, а хтось їсть все підряд і ніяк не може набрати вагу.

Такі особливості помітив ще Гіппократ, який одним з перших спробував виділити типи людської статури - і знайти їх зв'язок з різними захворюваннями. Сьогодні існує кілька систем, за якими можна визначити свої можливості:
1. Астенічний тип статури (або ектоморфний), при якому спостерігається слабкість м'язів, тонкі кістки, мала кількість жирової клітковини. Довжина рук і ніг більша довжини тулуба, груди ширше живота.

2. Нормостенічний тип (або мезоморфний), своєрідна «золота середина», коли розміри тіла розподілені найбільш пропорційно.

3. Гіперстенічний тип (або ендоморфний), при якому відзначається явна перевага поперечних розмірів тіла. У людей такого типу найбільше можливостей наростити м'язову масу - з них виходять класичні бодібілдери. Але їм же найважче боротися з надмірними відкладеннями жирової тканини.

Третій фактор – це обмін речовин. В залежності від організму людини, у когось їжа перетравлюється швидко, у інших цей процес займає більше часу, безпосередньо залежить робота усіх органів та процесів людської природи.

Що робити?Спершу потрібно визначити індекс маси тіла(такий калькулятор можна знайти в інтернеті), це допоможе визначити співвідношення ваги до росту. Калькулятор витрат калорій дасть змогу підрахувати вам потрібну кількість калорій, білків, жирів та вуглеводів, які потрібно спожити за добу. Не забувайте про те, що краще не змішувати між собою ці 3 складових! Денна норма води становить не менше 2л, також варто пам’ятати, що за 30хв до і після їжі (під час також) не можна пити.

Відштовхуючись від цього, ви внормуєте свій раціон. Також важливим є заняття спортом. Тренер допоможе підібрати спеціальні вправи, які будуть сприяти набору маси. Не забувайте також порадитись із лікарем, який допоможе скласти дієту.

Четвертий фактор – нервова система. Основною мозкової структурою, що бере участь у регуляції апетиту є гіпоталамус,його вентромедіальна частина відповідальна за насичення, а латеральна бере участь у процесі ініціації прийому їжі, тобто грає роль центру ситості / голоду.
Існує безліч експериментальних даних про те, що шляхом стимуляції цих двох ділянок гіпоталамуса можна викликати протилежні зміни харчової поведінки людини.

Що робити?Як не банально, але перший крок до вирішення ситуації - це усунути причину стресу. Якщо ж стрес не разове явище і високі нервові навантаження ваш постійний супутник по, необхідно хоча б на час змінити оточення.

П’ятий фактор – гормональні проблеми. Порушений гормональний фон-одна з найчастіших причин патологічної худорлявості. Залози внутрішньої секреції регулюють роботу всього організму і проблеми з однією з них обов'язково відображаються на інших органах. Серед найбільш частих станів, при яких складно набрати вагу, зустрічаються:

1. Щитовидна залоза підсилює свою роботу - таке захворювання носить назву тиреотоксикозу. Надлишок тиреотропного гормону підвищує енергетичні потреби тканин організму, а отже - прискорює обмін речовин.

Що робити?При підозрі на гіперфункцію щитовидної залози не можна зволікати - необхідно звернутися до лікаря, здати необхідні аналізи (Т3, Т4, ТТГ), тому що є ризик тиреотоксичного кризу - небезпечного для життя стану

2. Підшлункова залоза не виробляє достатню кількість інсуліну - це стан відомо як цукровий діабет 1 типу. Неможливість набрати вагу при ньому - один з характерних симптомів: тканини органів просто не засвоюють з надходженням їжі вуглеводів, необхідну їм глюкозу. А значить - не отримують енергію, скільки б людина не їла, вона не зможе погладшати. Часто виникає плутанина з цукровим діабетом другого типу, до якого схильні люди з надмірною вагою - але зайві кілограми в цьому випадку, лише наслідок захворювання.

Що робити? Здати кров на цукор, бажано, кілька разів - це найбільш точний і простий спосіб визначення цукрового діабету. У ряді випадків лікування може обмежуватися спеціальною дієтою, але, як правило, діабет 1 типу в підсумку вимагає і гормональної терапії.

3. Кора наднирників не справляється зі своєю функцією, в результаті чого знижується вироблення кортизолу і, іноді, альдостерону - розвивається хвороба Аддісона. Вам складно поправитися, тому що кортизол є одним з найважливіших гормонів в обміні глюкози - впливає на можливість запасу енергії і швидкість її використання організмом.

Що робити? Звернутися до лікаря і визначити причину зниження функції надниркових залоз - це може бути отруєння, інфекція, пухлина.
Отже, якщо ви хочете погладшати, спершу, обов’язково потрібно визначити причину худорлявості. Не зволікаючи потрібно вирішити проблему. Не забувайте про консультації з професіоналами!

Звичайно на вирішення проблеми потрібен час, але результат вартий праці – омріяне тіло!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

02:06, 23.06.2014
Автор: admin
Переглядів: 1362

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: