Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Хобі / Made in Ukraine: ТОП-7 визначних кінопроектів

Made in Ukraine: ТОП-7 визначних кінопроектів

Існує давній стереотип, що хороших фільмів в Україні не знімають. Ми вирішили стати руйнівниками міфів і розповісти про найвизначніші проекти української кіноіндустрії за останні 7 років.

13897244_03291625.jpg (17.73 Kb)
"Las Meninas"

las_meninas_still_b.jpg (38.38 Kb)

Нестандартний, естетський і шалено красивий фільм, знятий в 2008 році художником і режисером Ігорем Подольчаком. Це дебют, в якому він виступив і як сценаристом, і як продюсером.

Стрічку не можна назвати гостросюжетною. Дія відбувається дуже плавно, без поспіху, даючи глядачеві розглянути кожен кадр, який в свою чергу виглядає як самостійний твір мистецтва. Назва також пов'язано з картиною - це відсилання до однойменного полотна Дієго Веласкеса.

Весь фільм, по суті - сучасні роздуми автора в стилі бароко.

"Крос"

photo_png.jpeg (18.64 Kb)

Один з найгучніших за останні роки українських фільмів був зроблений молодим режисером Мариною Вродою. Знята в 2010 році, стрічка отримала найпрестижнішу для незалежного кіно нагороду - Золоту пальмову гілку на фестивалі в Каннах.

Сюжет "Кросу" базується на дитячих спогадах автора. Його варто сприймати дуже метафорично - показуючи школярів, що біжать кудись на уроці фізкультури, Марина мала на увазі шлях України.

"Дівчинка з риб'ячим хвостом"

4593bef-006.png (164. Kb)

Вихід цієї короткометражної анімації на екрани став для українського кіно певним рубежем: це перший в нашій країні фільм, створений у повноцінній технології 3D. Режисер Сергій Мельниченко вибрав стилістику пластилінових і паперових примітивних персонажів, які подорожують в казковому світі.

Сюжет трохи відсилає до "Аліси в Країні чудес", а тривимірність робить цей світ реальним і близьким для глядача. Химерний, музичний, яскравий, озвучений Олегом Скрипкою мультфільм зачіпає досить дорослі запитання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-5 фільмів для осіннього настрою

"BABYLON'13"

m-1024x675.jpg (20.75 Kb)

В листопаді минулого року українські кінематографісти об'єдналися в товариство з метою знімати на відео київські протести та осмислити події в країні через кіно. Назва об'єднання сталі дуже влучною, але з'явилася випадково: спочатку "штабом" кінематографістів була невелика кімната в Будинку кіно поряд з рестораном "Вавилон", а пароль до Wi-Fi цього ресторану був "Babylon13".

Режисери та оператори бували в найгарячіших точках Майдану, цілодобово фіксуючи, тут же монтуючи і викладаючи в інтернет короткі історії протесту. Ці кадри єдині та унікальні.

"Магазин співочих птахів"

bird_shop686_370.jpg (11.83 Kb)

Ще один свіжий український короткометражний мультфільм створений за мотивами казок, що не увійшли до збірки "1000 і 1 ніч".

18-хвилинна короткометражка знята спеціальною комп'ютерною технологією, при якій зазвичай використовуються ляльки. Ідея режисера Анатолія Лавренишина полягала в тому, щоб замість ляльок знімати акторів. Таким чином, у персонажа птиці - живе людське обличчя, а у людини - лялькове.

"Плем'я"

large_59ce2b6208.png (165.15 Kb)

Режисер Мирослав Слабошпицький ще до виходу цього фільму встиг шокувати українську і світову публіку своїми короткометражками "Глухота" та "Ядерні відходи". Прем'єра ж дебютного повного метра відбулася на Каннському кінофестивалі цього року, де отримала три призи програми "Тиждень критики".

Новаторський і концептуальний, фільм буде зрозумілий й іноземцям без субтитрів, адже стрічка знята без єдиного слова. Головні герої - глухонімі - спілкуються між собою мовою жестів. Все, про що говорять персонажі, їхні почуття і мотиви зрозумілі глядачеві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

06:20, 09.11.2014
Автор: Makaeva Lena
Переглядів: 1567

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: