Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Вагітність і пологи, Здоров’я / Що робити при токсикозі під час вагітності?

Що робити при токсикозі під час вагітності?

Багато жінок вже з перших тижнів після зачаття скаржаться на нудоту. Токсикоз при вагітності - досить поширене явище. У першій половині вагітності він означає, що в організмі майбутньої матері гормональний фон змінюється природним чином, тому токсикоз триває недовго. А ось у другому триместрі він куди більш небезпечний.

0650_1435151111673.jpg (38.31 Kb)
Після запліднення разом з зародком починає формуватися і поступово розвиватися плацента, яка надійно захищає дитину від усіх негативних факторів. Певної зрілості такий унікальний орган досягає після 14-16 тижнів вагітності. А до цього плацента не настільки розвинена, щоб захистити організм жінки від продуктів обміну речовин, що виділяються дитиною. Тому вони потрапляють в кров, викликаючи інтоксикацію, яка проявляється нудотою, непереносимістю деяких запахів або певних продуктів.

Гормональні зміни, що відбуваються в жіночому організмі, - ще одна причина токсикозу при вагітності. Більш чутливими і збудливими стають центри нюху, дотику, через що і виникає блювота, нудота або огида до чого-небудь. Існує думка, що реакція жінки на гормональні зміни залежить від генетичних факторів. Якщо мама вагітною не відчувала гострого токсикозу, то і дочка легко його перенесе. Трапляються і важкі форми такого явища - коли вранці «переслідують» постійні напади блювоти, відраза до будь-якої їжі, виникає почуття нудоти на деякі запахи. Причому спосіб життя жінки до вагітності жодним чином не впливає на ці ознаки.

У вагітних, які вперше стануть мамами, токсикоз спостерігається частіше. Але якщо жінка в «цікавому стані» веде неправильний спосіб життя, не дотримується режиму харчування, то з'являється велика ймовірність токсикозу другої половини вагітності, що вже набагато серйозніше. У такому випадку говорять про ускладнення - «гестоз». Його характерні ознаки - набряки, білок в сечі, підвищений артеріальний тиск. Чим вони сильніші, тим важчий стан вагітної. Тому треба вчасно почати лікування гестозу, взявши до уваги ступінь його тяжкості в кожній конкретній ситуації. Як правило, для лікування використовують препарати, які поліпшують функцію нирок, мікроциркуляцію кровотоку, знижують артеріальний тиск у майбутньої мами.

У перші тижні вагітності лікарі рекомендують набратися терпіння і намагатися пережити ознаки токсикозу. Але якщо блювота зовсім не дає спокою, то знизять інтоксикацію і тим самим полегшать стан жінки, м'які препарати рослинного походження. Вони не принесуть шкоди майбутній дитині. Їх ефект буде відчутний в період лікування. Як тільки жінка перестане приймати препарати, токсикоз знову повернеться.

Після 16 тижнів вагітності, коли плацента вже сформувалася, стабілізувався гормональний фон, токсикоз проходить. До цього часу, якщо симптоми не надто гострі, можна скористатися народними методами. Наприклад, спробувати снідати в ліжку. Можливо, підкріпившись таким чином, ви перестанете відчувати нудоту. Деяким жінкам допомагають вранці підсолені сухарики і солодкий гарячий чай або просто водичка з лимоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що заборонене під час вагітності

Якщо вагітну жінку дратує їжа з різким ароматом, наприклад, кава, цибуля, часник, то виключіть її на час вагітності з раціону. Різні запахи від їжі сильно провокують токсикоз, тому на деякий час перестаньте готувати їжу на плиті. Щоб уникнути блювоти і нудоти, вибирайте холодну їжу, яка пахне набагато менше. Намагайтеся їсти продукти, що містять білок, так як він сприяє зниженню токсикозу. Вживайте поменше хлібобулочних виробів, гострої і жирної їжі, пийте якомога більше рідини. Найбільш підходять фруктові і ягідні соки, зелений чай, негазована мінеральна вода, овочеві супчики. Але не пийте всю рідину відразу, так як це, навпаки, може спровокувати блювоту. Спробуйте вживати в їжу імбир (жувати або класти в чай в зацукрованому вигляді). Їжте більше горіхів, бобів, риби, яєць і курки. Якщо відчуваєте наближення нудоти, то посмокчіть шматочок лимона.

Щоб полегшити токсикоз, рекомендується їсти мало, але часто, пити чай з м'яти, яка заспокійливо впливає на травну систему. Поївши, не робіть різких рухів. Не потрібно відразу ж схоплюватися з ліжка після ранкового перекусу і не нахиляйтеся після трапези. Краще в такому випадку зберігати вертикальне положення тіла. Коли блювоту викликають певні аромати, не варто користуватися дезодорантами, парфумами, запашним милом.

Якщо вас "закачує" в автомобілі або відчувається неприємний запах бензину, то користуйтеся тільки переднім сидінням. Можна скористатися гомеопатичними препаратами, але при цьому обов'язково слід проконсультуватися з фахівцями. Адже гомеопатичне лікування індивідуально в кожному окремому випадку.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

11:00, 11.02.2018
Автор: Семен
Переглядів: 3324

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: