Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Здоров’я / Вагітність і пологи / Що треба знати про УЗД під час вагітності

Що треба знати про УЗД під час вагітності

В Україні молодим мамам лікарі пропонують робити УЗД під час вагітності 3- 4 рази. Вважається нормою проводити такі ультразвукові дослідження на 12, 22 і 32 тижнях вагітності. Проте, багато майбутніх матусь хвилюється чи така кількість УЗД не нашкодить малюку.
1819_87281_shutterstock_15802672.jpg (77.69 Kb)
У нашій країні найкраще проводити перше УЗД на 11-12 тижні. Власне, аме в цей період УЗД треба проводити, якщо є такі показання: невідповідність розмірів матки передбачуваному строку вагітності, кров'янисті виділення при вагітності, біль унизу живота при затримці місячних і підозрі на вагітність, для унеможливлення нерозвивання при звичному невиношуванні, при штучному заплідненні (ЕКЗ) для уточнення розвитку ембріона.

На кожному терміні вагітності проведення УЗД має ряд певних завдань: у 12 тижнів – унеможливлюються хромосомні аномалії, уточнюється термін вагітності, відкидаються грубі аномалії розвитку; у 20-21 тиждень – розглядається анатомічна будова всіх органів і систем плода. Відкидаються аномалії розвитку в 5 системах організму та найбільш важливих системах – це центральна нервова система і пороки серцево-судинної системи. У цей період добре візуалізуються анатомічні структури серця, тому, якщо вагітна провела УЗД раніше терміну 20 тижнів, їй рекомендують провести контрольне УЗД після 20-го тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Часто радість майбутнього материнства, особливо на ранніх термінах, затьмарює токсикоз . Ось кілька порад як його побороти.

На 32-й тиждень під час УЗД визначається насамперед передлогова частина плода, відкидається затримка розвитку та аномалії розвитку плода. На пізніх термінах вагітності головну увагу слід приділити допплерівському дослідженню плода.

При допплері визначається та характеризується за кривими швидкостями кровотоку в судинах плода та матері функціональний стан плода, його здатність продовжувати розвиток.

У науковій сфері існує чимало думок та суперечок стосоно шкідливості УЗД. Деякі дослідження показали, що на клітинному рівні після проведення УЗД відбуваються мікроскопічні зміни. Досліди, проведені на тваринах, доводять: опромінення ультразвуком приводить до затримки зростання зародка та зменшення відтворення. Також дехто з вчених стверджує, що ультразвук впливає на геном і здатен призвести до мутацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

11:00, 14.02.2018
Автор: Семен
Переглядів: 2062

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: