Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Здоров’я, Психологія / Як провести відпустку, щоб відпочити і не захворіти

Як провести відпустку, щоб відпочити і не захворіти

Відпустка вимагає не менше уважного планування, ніж робота.

archive_is938-017-mal.jpg (18.02 Kb)
Коли настав час іти у відпустку

Коли організму пора розслабитися, він зазвичай підказує сам. Вередує, відмовляється братися навіть за дріб'язкові справи. Голова не бажає концентруватися, ідеї - народжуватися. І якщо надто довго ігнорувати його, організму, потреби, він "мстить" тим, що захворює відразу ж після виходу у відпустку. Не лай його, не напихай сильнодіючими засобами і дай спокійно відновитися. І на майбутнє плануй паузи в ударній праці заздалегідь.

Найчастіше наші співвітчизники розбивають покладений їм місяць на два шматочки. І правильно роблять: після тривалих канікул важче повертатися до звичного життя. Але й вириватися менше, ніж на тиждень, не має сенсу: спочатку треба як мінімум день входити у відпускний режим, потім не менш плавно виходити з нього, різкі переходи чреваті стресом. Оптимальний варіант - три рази по десять днів: взимку, влітку і на початку осені.
Що необхідно встигнути до "звільнення"? Звичайно, підготуватися. Але робота триває! Намагайся не закидати численні дрібні питання у відчутті, що вже все одно однією ногою "там". Інакше вся ця купа-мала навалиться після повернення подвійним вантажем. Але великих справ в стомленому стані не починай.
В останній день перед відходом добре встигнути розібрати завали на робочому місці, розсортувати стоси документів, помити чашки. Щоб після повернення не було сумно.

Як правильно відпочивати

Самими виснаженими повертаються з курортів трудоголіки: ці бідолахи не вміють правильно відпочивати. Мало організму змін клімату, часового поясу і щоденних звичок - йому ще й продовжувати думати доводиться! Він не тільки не відпочиває, а й напружується подвійно.
Правда, є таке неспокійне начальство, яке розпереживався і захворіє, якщо не буде в курсі того, що відбувається там в його відсутності. Таким людям потрібно перед від'їздом розділити всі справи на дві групи. Першу, менш важливу, делегувати заступникам і з чистим серцем забути на два тижні. З приводу другої призначити відповідальних - і нехай періодично доповідають. Тільки в строго певні півгодини в день!
Якщо думки про справу все одно дошкуляють, спробуй зайнятися яким-небудь екстремальним видом спорту, вимагає максимальної концентрації.

Післявідпусткова депресія

Найпоширеніша помилка - надто різке входження в роботу. А якщо робота ще й не надто улюблена - після хвиль і пісочку вона стає просто нестерпною. Тому не намагайся максимально продовжити і розтягнути відпочинок, щоб потім з трапа літака мчати в офіс на важливу зустріч. Краще приїхати на пару днів раніше і переакліматизуватися. Себе в ці дні не завантажувати, і навіть колегам не афішувати, що ти вже в місті.
За глобальні справи теж не хапайся відразу. Дуже вже багато помилок відбуваються від поспішних рішень, прийнятих «з пилу, з жару». Почати повертатися до трудових буднів краще ... правильно, знову з планування. Через тиждень починай продумувати наступний відпустку!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

11:00, 25.07.2015
Автор: maruna
Переглядів: 1543

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: