Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вхід
  Реєстрація
Головна / Здоров’я / Як заснути у спеку: підбираємо білизну, їмо, п'ємо і спимо - правильно

Як заснути у спеку: підбираємо білизну, їмо, п'ємо і спимо - правильно

Квартири за день прогріваються і ввечері зустрічають нас жаром і духотою, так що не дивно, що в таких умовах багато хто не може спати. Результат - вночі заснути неможливо, а вдень на роботі очі закриваються самі собою. Як правильно засипати у спеку?

gulet-miegs-nakts-8195.jpg (11.56 Kb)
Чому в спеку погано спиться?
Наша природа така, що, коли організм "відключається" від режиму неспання і готується відійти до сну, температура тіла природним чином падає майже на цілий градус. Тому найбільш оптимальним для засипання вважається прохолодне середовище, а в спеку, навпаки, заснути так важко. Чим вище температура навколишнього середовища, тим повільніше остигає наш організм - тим більше часу, відповідно, йому потрібно, щоб зануритися в сон.

Що робити вдень?
Як уже було згадано, приміщення за день сильно нагріваються і встигають охолонути тільки до ранку. Якщо ви хочете заснути все-таки раніше, ніж перші промені сонця з'являться над горизонтом, не давайте своїй спальні нагрітися. Повісьте туди щільні нічні штори або жалюзі, що пропускають мінімум сонячного світла і запинайте їх на весь день.

Ще краще - забезпечити вікна спеціальною світловідбиваючою плівкою або навіть щільним білим папером. Вони будуть відбивати світло, а разом з ним і теплову енергію.

Що робити вночі?
Найпростіше рішення - ширше відкрити всі вікна і включити вентилятор.

Але врахуйте: при включеному вентиляторі відкривати вікна обов'язково! Інакше пропелер зіграє з вами злий жарт і просто буде ганяти гаряче повітря по квартирі. Більше того: працюючий моторчик приладу хоч і несильно, але буде грітися і, відповідно, нагрівати все навколо себе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що вилікує анорексію

Що постелити на ліжко?
Постільна білизна також може стати вашим союзником - або гіршим ворогом - в боротьбі з безсонням. Вибирайте легкі дихаючі тканини, з поверхні яких швидко випаровується волога. І ніякої синтетики: вона порушує природний теплообмін тіла з навколишнім середовищем і на ліжку спрацює як фольга при приготуванні їжі в духовці. Ви прокинетеся на сирих простирадлах.

Найкращим варіантом для комфортного сну вважається шовк; ця міцна приємна тканина може увібрати вологи до 30% від власної ваги, а на дотик при цьому залишиться сухою. Але врахуйте: такий спальний комплект обійдеться досить недешево. Якщо хочете укластися в скромний бюджет, вибирайте льон, який також регулює тепловіддачу, добре дихає і дуже швидко висихає.

Як правильно спати?
Як би не набридла нам спека, не варто звинувачувати її у всіх гріхах. Насправді не одна вона є причиною того, що влітку нам так погано спиться. У цей сезон світловий день значно подовжується, темніти починає тільки близько одинадцятої, а адже для нашого організму вкрай важливо, щоб на момент засипання навколо було темно. Будь - яке яскраве світло загальмовує в мозку вироблення так званого гормону сну мелатоніну, а значить є підсвідомим сигналом того, що спати ще не пора. До того ж, як показали експерименти англійських лікарів, яскраве освітлення взагалі підвищує мозкову активність, знімає сонливість і додає енергії та бадьорості. Тому постарайтеся не дивитися на яскраве світло за півгодини-годину до відходу до сну.І по можливості не дивіться телевізор (не сидіть за комп'ютером).

Ще одне правило - не займайтеся перед сном фізкультурою. Будь то присідання, біг по сходах або навіть ручне прання - будь-яка інтенсивна фізична активність підвищує температуру нашого тіла, а, як ми пам'ятаємо, щоб заснути, організму потрібно спочатку охолодитися. Так що краще прийміть прохолодний душ, а фізкультуру залиште на ранок - отримаєте більше користі в усіх відношеннях.

Що можна пити і їсти?
Інтенсивна робота шлунка також сприяє підвищенню температури тіла. Тому увечері краще не їсти продуктів, які довго перетравлюються - м'яса, твердих овочів, жирної і смаженої їжі. Від алкоголю краще зовсім відмовитися: всупереч поширеній думці, він не заспокоює, а дратує нервову систему, заважаючи вам нормально заснути.

Що стосується інших напоїв, природно, треба обмежити споживання кофеїну. Остання доза цього стимулятора повинна надходити в ваш організм не пізніше полудня. І пам'ятайте: він міститься далеко не тільки в каві і чаї; шоколад, кола, спортивні коктейлі і газовані напої. Якщо раптом ввечері вам захочеться випити чогось холодного, зупиніть свій вибір на простій мінералці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

23:00, 10.08.2015
Автор: maryna2
Переглядів: 4282

Знайшов помилку? Виділи її та натисни CTRL+Enter. Система Orphus


Коментарі 0
Залишити коментар
Ваше ім'я: *
Ваш e-mail: *
Текст коментаря:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылки Картинка Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Вставка спойлера | Вставка email
Код: captcha
Введіть код:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: